Ohlédnutí za letními prázdninami

12 září, 2022

Léto bývá ve znamení výletů, zážitků a poznávání nových míst a věcí. I naše děti spolu se svými tetami a strejdou toho hodně procestovaly ( Jizbice, Božejov, Dlouhý, Zadní Třebáň, Krkonoše, Želiv…). A protože jsou slunné dny a s nimi i léto téměř u konce, nový školní rok začal a děti již zasedly zpět do lavic, rádi na letní prázdniny zavzpomínáme…

Pobyt v Krkonoších – Sedmidolí (teta Lee)

Náš pobyt v Krkonoších byl zaměřen na horskou turistiku. Byli jsme ubytovaní v horské chatě Sedmidolí, skoro až na hřebenech hor. Každý den jsme měli naplánovanou trasu kam se podíváme. Celý týden nám počasí přálo, tak jsme vždy po snídaní zabalili svačinu do batohu a vyrazili jsme objevovat krásy Krkonoš. Došli jsme se podívat na Labskou boudu, Mužské kameny, Dívčí kameny, novou Petrovu Boudu, Boudu U Bílého Labe, Špindlerovku, Moravskou Boudu, vyvezli se lanovkou na Medvědín a odtud jsme šli na Šmídovu vyhlídku. Krkonoše se nám ukázali v plné kráse a my si odnesli plno zážitků.

Pobyt v hotelu Trnávka (teta Hanka)

Poslední prázdninový týden jsme strávili v nedalekém Želivě v hotelu Trnávka.  První dva dny  počasí  moc nepřálo a tak jsme navštívili pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit,  pelhřimovské  peklo a bazén a k večeru jsme celí zmáčení zalezli do cukrárny.  Další  dny již vyšlo sluníčko a tak jsme udělali výšlap. Došli jsme do Červené Řečice, kde si malé děti hrály na prolézačkách na pláži, větší ocenily cvičební stroje a volejbalové hřiště. Navštívili jsme nedalekou zříceninu hradu Orlík s rozhlednou, elektrárnu  na  Malé přehradě v Želivě se prošli kolem Sedlické přehrady.  Dětem se zde líbilo, hlavně jim chutnalo jídlo z místní kuchyně. Všechno jednou ale bohužel končí. Zazvoněním školního zvonku budeme muset zasednout do lavic a doplnit poztrácené znalosti.

Senožaty 199, 394 56 Senožaty
IČO: 70844330,
č. účtu: 27-2641110217/0100
© 2024 Dětský domov Senožaty. Všechna práva vyhrazena