Ohlédnutí za letními prázdninami

21 října, 2021

Letní prázdniny jsou již téměř dva měsíce za námi, ale pojďte zavzpomínat na prosluněné prázdninové dny a s nimi spojené tábory, pobyty a výlety.

Prázdninový pobyt v Kempu Komorník (13.července -17.července)

               V úterý ráno jsme s dětmi a tetami Hankou a Růžou sbalili bágly, nandali je do aut a hurá na Jindřichův Hradec. V Kempu Komorník jsme byli poprvé, bylo to pro nás něco nového a byli jsme překvapení, jak rozlehlý kemp je. Ubytovaní jsme byli v unimo buňkách – zevnějšek se nám moc nelíbil, ale vevnitř bylo útulno a čisto. Na první pohled nás uchvátil obrovský rybník, který se rozléhal po celé délce kempu. Rybník byl úžasný hlavně v tom, že byl opravdu mělký, takže se v něm mohli bezpečně koupat i Kuba, Péťa a Páťa, kteří se teprve učí plavat. Plány na první den byly tedy jasné – užívali jsme pohodu u rybníka a pěkně jsme se opálili.

               Druhý den jsme popojeli auty až k hradu Lanštějn. Celý hrad jsme si nemohli prohlédnout, protože v některých částech probíhala rekonstrukce stěn, ale i tak na nás části zřícenin působily tajemným dojmem. Pro ty, kteří vyšplhali po schodech věže, byl odměnou nádherný výhled do okolí.

               Další dny jsme podnikali vycházky a navštívili jsme rozhlednu u Jakuba a kuriozitu České Kanady – ,,Ďáblovu prdel“. Jedná se o skalní útvar, který vznikl zvětráváním a opravdu, má neobyčejný tvar.

               Poslední den před odjezdem jsme se opět koupali a opalovali. V kempu se nám moc líbilo – pobyt utekl jako voda.

Teta Růža

Prázdniny na Šumavě

11.srpna jsme vyrazili já – Natka, Domča, Filip, David, Samanta, Valča, Zlatka, Zdeněk, Honza, Petr, Péťa, paní ředitelka a teta Lee na prázdninový pobyt do Nových Hutí na Šumavě. Ubytováni jsme byli v penzionu Klostermann, kde byla i velká zahrada a hřiště, kde jsme mohli večer skákat na trampolíně, houpat se na houpačkách nebo hrát ping pong. Také jsme pomáhali sekat trávu!

Každý den jsme vyráželi na nějaký výlet a objevovali krásy Šumavy. Hned první den jsme navštívili super cukrárnu na Zadově. Byli jsme také v Kašperských Horách, kde byla natočena Policie Modrava a procházkou jsme došli na Hrad Kašperk. Další den jsme se byli podívat na vlky do Srní. Vlků jsme viděli málo, protože právě odpočívali schovaní mezi stromy. V Srní byla také pouť a potkali jsme zde mašery, kteří jezdí ve spřežení s tažnými psy. Mohli jsme se dokonce svézt, psi byli hodní a nechali se pohladit – byli to malamuti a husky, moc se nám líbili. V Srní jsme navštívili i hájenku, kde trávil prázdniny u dědy Vašek z filmu ,,Pod jezevčí skálou“.

Jeden z výletů byl také výšlap na Javorník, kde se nachází Klostermannova rozhledna, odkud je super výhled i na Alpy. Na Javorníku jsme viděli také Královský kámen – jeden z vrchů Javorníku. Ve stěně blízkého mrazového srubu je vytesán skalní oltář, který je posvěcený.

Za těch pár dní na Šumavě jsme toho stihli opravdu hodně, a když jsme se 15.srpna vraceli zpátky do Senožat, ani se nám nechtělo.

Natka R.

Zadní Třebáň (16.srpen – 20.srpen) 

V srpnu jsme opět vyrazili na, pro nás již známé, místo v kempu u Berounky. I přesto, že jsme zde nebyli  poprvé, stále je tu pro nás co k vidění a poznání. Navštívili jsme například nádvoří hradu Karlštějn, prošli se v podhradí, zajeli jsme so ZOO, kde jsme krmili zvířátka a skotačili na místních atrakcích.  Při nepříznivém počasí jsme se vydali do Prahy na Laser Game a kochali se krásou Prahy. A protože bylo léto, nesmělo v programu chybět ani koupaliště v Berouně. Naši největší otužilci – Martin, David a Petr skočili v chladném počasí i do řeky Berounky.

V našem kempu jsme se radovali také z přítomnosti známých lidí a jejich zvířecích mazlíčků. Jídlo bylo výborné, snídaně jsme si chystali sami. Takže zase další super tábor.

Teta Soňa

Senožaty 199, 394 56 Senožaty
IČO: 70844330,
č. účtu: 27-2641110217/0100
© 2024 Dětský domov Senožaty. Všechna práva vyhrazena