Step forward - Erasmus+

19 září, 2023

Na projektu Step forward, který spadá pod program Erasmus+ jsme měli možnost se zapojit do spousty aktivit s různou tématikou společně s dětmi z dalších evropských zemí. Byly zde děti z Česka, Portugalska, Estonska a Malty.

Pro všechny z nás byla tato zkušenost velká premiéra, která nás donutila vystoupit z komfortní zóny.

První den jsme hráli seznamovací hry, poznávali se navzájem a snažili se zapamatovat si co nejvíce jmen ostatních dětí.

Další dny už jsme se pokoušeli co nejvíce zapojit do společných aktivit a domluvit se anglicky, někdy byly potřeba i ruce a nohy. Byla legrace.

Ze začátku to pro nás byl docela velký nezvyk, potýkali jsme se s nejistotou a trvalo nám, než jsme zahodili stud a dokázali lépe komunikovat.

Ledy prolomil večer, který byl zaměřený na poznávání ostatních národností. Každá země si připravila program pro ostatní, při kterém jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí, naučili národní tance a na závěr večera jsme ochutnávali tradiční pokrmy, která jednotlivé země dovezly.

Při dalších aktivitách jsme se učili třeba správně napsat životopis, naučili se o různých kompetencích, které se nám budou hodit do budoucího samostatného života a dozvěděli jsme se o dalších projektech a příležitostech v programu Erasmus+.

Také nás moc bavilo navrhování a kreslení samolepek.

Na pobytu Erasmus+ se nám moc líbilo, bavila nás rozmanitost aktivit, učení se novým věcem a poznávání nových lidí a kultur. Skvělí lektoři měli vše perfektně zorganizované.

Těšíme se, že se budeme moci účastnit dalších takových programů.

Patrik, Kristýna a Zlatka

Senožaty 199, 394 56 Senožaty
IČO: 70844330,
č. účtu: 27-2641110217/0100
© 2024 Dětský domov Senožaty. Všechna práva vyhrazena